Kaip sumontuoti sieninį rekuperatorių ir vonios kambario ventiliatorių/
Ar turite senesnį namą, kuriam reikia šiek tiek dėmesio? Galbūt jau seniai planuojate renovaciją, tačiau sutaupyti reikiamą pinigų sumą visada yra iššūkis. O gal tiesiog norite atnaujinti vonios kambarį ir suteikti jam naujos gyvybės. Nesvarbu, ar turite senstančius namus, ar ribotas lėšas, ar ir viena, ir kita, tikėtina, kad galite rasti būdų, kaip padaryti nedideles investicijas, kurios atneš didelių dividendų. Rekuperatorių ir vonios kambario ventiliatorių įrengimas senesniuose namuose yra vienas iš puikių būdų tai padaryti. Rekuperatoriai cirkuliuoja orą, pašalindami iš jo drėgmę ir kvapus bei palaikydami stabilų drėgmės lygį. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/11/mini-rekuperatorius-lunos-ego/ Jie taip pat padeda išvengti pelėsio augimo vonios kambariuose, kuris gali būti tikra bėda, jei yra nekontroliuojamas. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie tai, kaip šios dvi paprastos investicijos gali palengvinti jūsų gyvenimą ir padaryti jūsų namus sveikesnius!
Kas yra rekuperacinis ventiliatorius?
Rekuperacinis ventiliatorius (arba rekuperacinis įrenginys, arba HRV) – tai nedidelė dėžutė, įrengta po vonios kambario lubomis, sujungta su namo išorine dalimi išmetimo kanalu. Išmetimo kanalas veda į vėdinimo kamerą, kurioje yra lubų registras. HRV yra įvairių stilių ir dydžių, tačiau visi ventiliatoriai veikia panašiai. Šilumą ir drėgmę iš vonios kambario (ir namo) išeinančiame ore sugeria įrenginio oro ir vandens (A/W) mainų (AWEX) membrana. Tada membrana šilumą perduoda vandeniui, kuris vamzdžiu siurbiamas atgal į vėdinimo kamerą. Dėl šio vėsinimo efekto vonios kambaryje palaikomas aukštas drėgmės lygis. Anksčiau rekuperaciniai ventiliatoriai buvo daug populiaresni, tačiau pastaraisiais metais jie tapo nebepopuliarūs dėl daugelio priežasčių. Pirma, jie yra brangesni už standartinius ventiliatorius. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/2/sieninis-mini-rekuperatorius-lunos-e2/36/ Nors jų technologija yra palyginti paprasta, gamybos sąnaudos didesnės, o padidėjus konkurencijai vėdinimo rinkoje, naujesniems įrenginiams sunku konkuruoti kaina. Kita priežastis, kodėl jie nėra tokie populiarūs, yra ta, kad veikdami jie skleidžia šiek tiek pelėsių kvapą. Dauguma žmonių mano, kad tai atgrasu, todėl jie tapo nebepopuliarūs. Tačiau jei turite vietos ir biudžeto, rekuperaciniai ventiliatoriai yra puiki investicija.
Kaip įrengti vonios kambario ventiliatorių
Įrengti ventiliatorių vonios kambaryje gana paprasta. Viskas, ko jums prireiks, yra naujas montavimo laikiklis, 4 mm ištraukiamojo ventiliatoriaus kabelis ir lubų registras. Lubų registrų galite įsigyti vietinėje techninės įrangos parduotuvėje, tačiau įsitikinkite, kad jie pritaikyti ištraukiamiesiems ventiliatoriams. Ventiliatorių taip pat galite montuoti tiesiai prie lubų. Prie lubų montuojamas ventiliatorius yra puikus būdas sumažinti sąskaitas už elektrą, nes jis nenaudos jokios energijos patalpai vėsinti. Priklausomai nuo vietinių elektros energijos tarifų, sąskaitos už elektrą kasmet gali sumažėti 10 %. Geriausia tai, kad lubinį ventiliatorių galite sumontuoti patys, todėl nereikės samdyti elektriko. Montavimo procesas yra nesudėtingas ir panašus į bet kurio kito lubinio ventiliatoriaus montavimą. Jums tereikia sujungti laidus ir sumontuoti laikiklį. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/13/ventiliatorius-lunos-silvento-ec/36/
Kodėl vėdinimo kameroje reikia rekuperatoriaus?
Rekuperatorius – tai vėsinimo įrenginys, kuris naudoja iš jūsų vėdinimo kameros ištekančio oro šilumą nedideliam ventiliatoriui vonios kambaryje maitinti. Tai vienas veiksmingiausių būdų pašalinti drėgmę iš vonios kambario oro. Naudodamas vėdinimo sistemos išskiriamą perteklinę šilumą, rekuperatorius orą atvėsins maždaug 5 °C, o tai reiškia, kad drėgmės lygis vonios kambaryje išliks daug aukštesnis. Tai padės išvengti pelėsio susidarymo ir sulaikyti nemalonius kvapus. Rekuperatorius sunaudoja daug elektros energijos, tačiau kai jo nereikia, galite jį išjungti. Jei įrengėte rekuperacinį ventiliatorių, tai turės įtakos ir jūsų sąskaitoms už elektros energiją.
Rekuperacinio ventiliatoriaus įrengimo privalumai
Užtikrina vėdinimą – rekuperacinis ventiliatorius palaikys aukštą drėgmės lygį jūsų namuose ir neleis vonios kambaryje atsirasti pelėsiui. Palaiko pastovią temperatūrą – nuolatinis vėsaus oro srautas iš rekuperacinio ventiliatoriaus palaikys pastovią temperatūrą jūsų vonios kambaryje, o tai padės išvengti šiluminio smūgio pastate. Įrengus rekuperacinį ventiliatorių, jūsų vonios kambaryje visą laiką bus įjungtas šildytuvas, todėl jums bus jauku. Pašalina drėgmę – Dėl mažo ištraukiamojo ventiliatoriaus, veikiančio naudojant vėdinimo sistemos šilumą, galios jūsų vonios kambaryje rečiau kondensuosis drėgmė, o tai reiškia, kad jis rečiau nutekės. Mažina triukšmą – Naudodami vėdinimo sistemos šilumos perteklių, galėsite palaikyti mažesnį nei įprastai vonios kambario ventiliatoriaus veikimo greitį, todėl jis skleis mažiau triukšmo.
Standžiųjų ventiliatorių montavimas
Kadangi rekuperaciniai ventiliatoriai vėsina orą, jiems reikia, kad oras būtų šiek tiek drėgnas. Jei oras, išeinantis iš vėdinimo sistemos, nėra šiek tiek drėgnas, rekuperacinis ventiliatorius neveiks taip gerai. Jei jūsų namas nėra pakankamai senas arba nepakankamai gerai izoliuotas, kad namuose būtų palaikoma palyginti didelė drėgmė, rekuperacinio ventiliatoriaus įrengimas padės palaikyti pastovią temperatūrą vonios kambaryje ir neleisti veikti šildytuvui. Šilumos rekuperaciniai ventiliatoriai taip pat yra veiksmingesni, jei turite vėdinimo sistemą su geru grįžtamo oro srautu. Tai yra oro srauto greitis (AFR), kurį jūsų vėdinimo sistema pasiekia po to, kai ji pašildo orą jūsų namuose.