Namo statybos žingsnis po žingsnio vadovas pagal namo projektą
Namo statyba yra nepaprastai įdomi ir naudinga patirtis. Tai taip pat gali būti bauginantis procesas, nes reikia atlikti daugybę veiksmų ir užduočių, kad jūsų svajonių namas taptų realybe. Nesvarbu, ar planuojate statyti pagal iš anksto parengtą planą, ar nuo nulio, procesas yra toks pat: namo projekto pasirinkimas, leidimų gavimas, finansavimo užtikrinimas ir statybos užbaigimas. Šiame vadove rasite svarbiausią informaciją, kurios reikia norint sėkmingai pastatyti nuosavą namą nuo pradžios iki pabaigos. Sužinosite apie skirtingus namo statybos proceso etapus – nuo namo projekto pasirinkimo iki statybų ir dar daugiau. Naudodamiesi šiuo vadovu būsite pakeliui į tai, kad savo viziją paverstumėte realybe.
Namo statybos proceso apžvalga
Namo statybą sudaro keli etapai. Labai svarbu suprasti kiekvieną etapą ir jo svarbą. Kai kurie etapai gali užtrukti ilgiau nei kiti, tačiau visi jie yra vienodai svarbūs sėkmingam projektui užtikrinti. Namo statybos projekto etapai yra šie: Projektavimas – projektavimas yra pirmasis proceso etapas, kuris dažnai prasideda nuo apsilankymo statybvietėje. Jo metu statybininkas įvertina sklypą, namo vietą sklype ir dirvožemio sąlygas. Jie taip pat surinks informaciją apie sklypo saulės poveikį ir geriausią statinio orientaciją. Planas – Kitas žingsnis – sukurti namo planą, kuris atitiktų jūsų poreikius ir vietos taisykles. Statybininkas kartu su jumis nustatys, kas jums svarbu name ir kaip norite naudoti erdvę. Taip pat kartu su jumis parinks geriausias medžiagas ir supras, ką jos pridės namui. Namų projektai ir rinkos naujienos.
Namo projekto pasirinkimas
Apsisprendžiant dėl namo projekto reikia apsvarstyti daug veiksnių. Vieni svarbiausių yra namo vieta, biudžetas ir namo projektas. Kiti – tai komunalinių paslaugų ir vandens sistemos, visi zonavimo reikalavimai, mokyklos, parduotuvių ir kitų svarbių vietų artumas. Nustačius, ko ieškote namo projekte, galite pradėti tyrinėti galimus namo projektus. Pirmasis šio proceso žingsnis – nustatyti naujojo namo dydį. Tai galite padaryti įvertinę, kiek žmonių gyvens name ir kiek kvadratinių metrų ploto reikės kiekvienam kambariui. Tada turėsite nuspręsti, kokio tipo namą norėtumėte statyti. Tokie veiksniai kaip klimatas, jūsų gyvenimo būdas ir supanti aplinka padės jums nuspręsti, ar jums labiausiai tinka vienbutis namas, daugiabutis kompleksas, ar komercinis pastatas.
Leidimų gavimas
Statant namą vienas svarbiausių žingsnių yra gauti reikiamus statybos leidimus. Jūsų savivaldybė gali turėti skirtingas taisykles ir reikalavimus, priklausomai nuo to, kokio tipo namą statote. Prieš pradėdami statybas turėsite įsitikinti, kad turite visus reikiamus leidimus. Kai kurie iš dažniausiai išduodamų leidimų yra šie: Statybos leidimas: Statybos leidimas reikalingas prieš pradedant statybas. Jame išdėstomi statybos planai, patikrinama, ar projektas atitinka vietos statybos taisykles, ir nurodomas rangovas. Jame taip pat nurodomi patikrinimų tvarkaraščiai ir rangovui leidžiama pradėti darbus. Energetikos leidimas: Energetikos leidimas reikalingas ŠVOK ir elektros darbams. Jame nurodoma, kad darbai buvo patikrinti ir atitinka vietos statybos taisykles. Juo taip pat patvirtinama, kad rangovas yra kvalifikuotas atlikti darbus.
Finansavimo užtikrinimas
Prieš pradėdami statyti naują namą, turėsite turėti lėšų projektui užbaigti. Jei statote nestandartinį namą, greičiausiai reikės užsitikrinti statybos paskolą. Yra daug skirtingų statybos paskolų rūšių, todėl svarbu pasirinkti jūsų situacijai tinkamą paskolą. Statybos paskolos yra neužtikrintos paskolos, kurios išduodamos remiantis prognozuojamomis pajamomis ir dažnai naudojamos naujo namo statybai. Taip pat galite rinktis būsto finansavimą hipotekos paskolos būdu. Jei norite gauti hipotekos paskolą, pirmiausia turite susirasti skolintoją. Yra daug skirtingų skolintojų, kurie siūlo įvairių rūšių paskolas. Rinkdamiesi skolintoją, būtinai ištirkite jų palūkanų normas ir raskite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį skolintoją.
Statybos dokumentų supratimas
Statybos dokumentai – tai brėžiniai, kuriuose išsamiai aprašyti pastato statybos planai, įskaitant visas medžiagas, matmenis ir sudedamąsias dalis. Juose taip pat pateikiama informacija apie pagrindus, pamatus ir kitus konstrukcinius komponentus. Prieš pradėdamas statybą rangovas atsiųs jums statybos dokumentų kopiją su savo žymėjimais. Tai puiki proga aptarti visus pakeitimus, kuriuos norėtumėte matyti. Peržiūrėję dokumentus ir atsižvelgę į visus pakeitimus, pasirašysite dokumentus ir grąžinsite juos rangovui. Jis pasiliks kopiją ir nusiųs kopiją statybos departamentui, kad gautų statybos leidimą.
Rangovo samdymas
Prieš pradėdami statybas turėsite pasamdyti rangovą. Rangovas – tai asmuo arba įmonė, kuri vadovaus statybininkui, prižiūrės jūsų naujojo namo statybą ir bus atsakinga už visus projekto aspektus. Prieš rinkdamiesi rangovą, norėsite apsvarstyti keletą pagrindinių veiksnių. Tai rangovo patirtis, rekomendacijos, draudimo apsauga ir mokėjimo sąlygos. Taip pat norėsite nuspręsti, ar norite samdyti generalinį rangovą, ar subrangovą. Generalinis rangovas prižiūri visą projektą, o subrangovą generalinis rangovas samdo konkrečiai užduočiai atlikti. Taip galite sutaupyti laiko ir pinigų, nes nereikės samdyti kelių skirtingų rangovų skirtingoms užduotims atlikti.
Statybos aikštelės paruošimas
Prieš pradėdami statybas, turėsite paruošti statybų vietą. Tai gali apimti medžių pašalinimą, žemės lyginimą ir grunto atvežimą žemoms vietoms užpildyti. Svarbu patikrinti, ar dirvožemio sąlygos atitinka jūsų statybos planų reikalavimus. Jei jos neatitinka, turėsite pasamdyti geotechnikos inžinierių, kad šis atliktų dirvožemio ataskaitą ir pateiktų rekomendacijas dėl dirvožemio būklės gerinimo. Taip pat gali tekti samdyti inžinierių arba architektą, kad jis atliktų konstrukcijų ataskaitą ir užtikrintų, jog vieta atitinka statybos taisyklių reikalavimus.
Pasirengimas patikrinimams
Prieš pradėdami statybas, turėsite suplanuoti statybos patikrinimus. Inspektoriai apsilankys statybvietėje įvairiais statybos etapais, kad įsitikintų, jog statybvietė atitinka vietos statybos taisykles ir rangovas laikosi projekto planų. Kai kurie iš dažniausiai pasitaikančių patikrinimų yra šie: Statybos leidimas: Prieš pradedant statybas, statybos departamentui reikės pateikti statybos leidimą, kad jis būtų išduotas. Prasidėjus statyboms, statybų inspektorius apsilankys statybvietėje ir patikrins, ar projektas atitinka vietos statybos taisykles. Tai yra paskutinis statybos leidimo gavimo etapas. Žemės kasimo darbai: Prieš pradedant statybas, reikės suplanuoti kasimo darbų patikrinimą, kad įsitikintumėte, jog dirvožemio sąlygos atitinka statybos planus. Jie taip pat atliks dirvožemio bandymą, kad patikrintų, ar jis atitinka vietos standartus.
Statybos užbaigimas
Kai statybos bus baigtos, turėsite suplanuoti galutinę patikrą. Ši galutinė apžiūra – tai baigto projekto apžiūra, kurios metu patikrinama, ar jis atitinka vietos statybos taisykles. Inspektorius parengs užbaigimo ataskaitą, kurioje bus nurodyti visi likusieji darbai, pažymėtos neatitinkančios reikalavimų vietos ir nurodyti visi reikalingi pataisymai. Išdavus ataskaitą ir atlikus pataisymus, namas oficialiai taps jūsų nuosavybe. Priklausomai nuo statomo namo tipo, šis procesas gali užtrukti kelis mėnesius. Rekomenduojame vesti statybos žurnalą, kuris padės jums sekti projektą ir išlikti organizuotiems viso proceso metu. Į šį žurnalą galite įtraukti visus statybos dokumentus, rangovų grafikus, informaciją apie biudžetą ir kt.